Bursa Baymak Kombi Servisi

Bursa Beyaz Eşya Kombi Klima Servisi - 0224 413 0483 – 0224 248 6969

Servis Talebi İçin – 0224 413 0483 – 0224 248 6969

Bursa Baymak kombi servisi ihtiyacınız için hoş geldiniz. Günümüzün en çok tercih edilen kombi markalarından bir tanesi de Baymaktır. Baymak, kombi sektöründe oldukça dayanıklı , performanslı ürünler üretebilmektedir. Ancak çeşitli sebepler nedeni ile Baymak marka kombilerde de arıza durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Bu gibi durumlarda Bursa kombi servisi olarak hizmet sunan kuruluşumuz aracılığıyla servis talebinde bulunabilirsiniz. Baymak kombi tamiri ile birlikte Baymak kombi montajı, Baymak kombi bakımı konularında da hizmet vermekteyiz. Bursa baymak kombi servisi olarak ana amacımız servis ihtiyaçlarınızı en kısa süre içerisinde karşılamaktır. Bu doğrultuda Bursa’nın tüm ilçe ve mahallelerine yönelik olarak kısa süre içerisinde hizmet vermekteyiz. Dilediğiniz her an servis numaralarımız aracılığıyla bizlere ulaşabilir, servis hizmetlerimizden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bursa Baymak Kombi Servisi – 0224 413 0483 – 0224 248 6969

Bursa baymak kombi servisi olarak arıza ile karşı karşıya kaldığınızda hizmet sunmaktayız. Bununla birlikte Bursa Baymak kombi bakımı ihtiyaçlarınız için de servisimizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Periyodik bakım hizmetlerimizden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Alt kısımda açıklayıcı bir şekilde Baymak kombi arıza kodları bulunmaktadır. Bu kodlar arıza durumu ile karşı karşıya kaldığınızda cihazınızın ekranında göreceğiniz kodlardır. Bazı arıza kodlarının çözümü basit olabilir. Kullanıcı tarafından sorun çözüme kavuşturulabilir. Fakat çoğu arıza kodları tüketicinin sorunu çözüme kavuşturamayacağı şekildedir. Bu durumda servis hizmeti almanız en doğru tercih olacaktır. Baymak marka cihazınızda karşılaşmış olduğunuz arıza kodlarının çözümü, servis hizmetlerinden yararlanmak adına dilediğiniz her zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

Bursa Baymak Kombi Arıza Kodları

BAYMAK KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, gaz beslemesi ve blokajı arızası anlamına gelmektedir. Böyle bir durum karşısında gaz vanalarının açık olduğu kontrol edilmelidir. Ve ayrıca daireye gaz geldiğinden emin olunmalıdır. Eğer sorun devam ediyor ise Bursa baymak kombi servisi kuruluşumuz ile iletişime geçmelidir.

BAYMAK KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, ısıtma devresi ntc sensör arızası anlamına gelmektedir. Baymak kombinizin tesisat suyunun ısısını ölçen sensör bozulmuştur. Sensörün değişmesi gerekebilir. Sensör değişikliği için bilirteknik.com.tr servisimizi arayabilirsiniz.

BAYMAK KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, emniyet termostat arızası anlamına gelmektedir. Bulunan tüm peteklerin vanalarının açık olmasını sağlayınız. Arıza kodu petek vanalarının açık olmasına rağmen hala devam ediyor ise petekler hava yapmış olabilir. Peteklerin havası alındıktan sonra şayet arıza gitmemiş ise servisimiz ile iletişime geçiniz.

BAYMAK KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca termostat sensörü veya baca basınç sensör arızası anlamına gelmektedir. Tüketici baca bağlantılarında kopma ya da ayrım olup olmadığına bakmalıdır. Eğer kopma ya da ayrım yoksa müdahale herhangi bir müdahalede bulunmadan servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

BAYMAK KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kullanım suyu devresi ntc sensörü arızası anlamına gelmektedir. Cihazınız ekranında E06 arıza kodunu görürsek sıcak su ısını ayarlayan sensörün arızalandığını göstermektedir. Sensörün değişimi veya tamiri gerekebilir. Tüketici kendi müdahale de bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir. Bursa baymak kombi servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

BAYMAK KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, maksimum sıcaklık uyarısı anlamına gelir. Sirkülasyon pompasının çalışmadığını veya çalışmasına rağmen petek tesisatının tıkandığını gösterir. Tüketici olarak müdahale etmemeniz gerekmektedir. Sitemizde yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla servis çağırabilirsiniz.

BAYMAK KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, düşük su basıncının arızalandığı anlamına gelir. Kombinizin suyunun azaldığı anlamına gelir. Kombinizin alt kısmında tahliye vanası vardır. O vanayı açarak barı 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde doldurmalıyız.

BAYMAK KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, alev oluşumu olduğu anlamına gelir. Aynı zaman da E01 arıza koduyla aynı anlamdadır. Durumun üstesinden gelebilmek adına Bursa baymak kombi servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

BAYMAK BAXİ LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

BAXİ KOMBİ E01 ARIZA KODU: Cihazınıza gaz gelmiyorsa eğer bu kodu görürsünüz. Kombinizin elektronik kartında ya da gaz valfinde bir sorun olabilir. Tüketici olarak kendiniz bir müdahalede bulunmayınız. Bursa baymak kombi servisi olarak hizmetinizdeyiz.

BAXİ KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensöründe sorun olduğunu gösterir. Baca tip kombilerde baca sensörü bulunmaktadır. Kombideki görevi ortam sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarımını sağlamaktır. Kombimizin ekranında bu arıza kodu ile karşılaştığımızda sensör görevini gerçekleştirmediğini anlarız. Sensör değişimi gerekebilir tüketici servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu vaziyette petekler ısınma yapmaz. Tüketici bu sorun için yetkili servis den destek almalıdır.

BAXİ KOMBİ E04 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alev olup olmadığını elektronik kartta aktaran iyonizasyon elektrotu sinyal alamadığını gösteren arızadır. Gaz akımının yanı sıra atık gaz sisteminin ya da iyonizasyon elektrotunda arıza olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

BAXİ KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediği anlamına gelir. Baxi luna kombide yaz kış bu arıza kodu ile karşılaşabiliriz. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendisinin müdahalede bulunabileceği bir durum değildir. Bilirteknik.com.tr servisimiz aracılığıyla sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz..

BAXİ KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunu azaldığını gösterir. Cihazınızın alt kısmında su basma vanasını açarak bar 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra Baymak cihazınız çalışmaya devam edecektir.

BAXİ KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin en yüksek sıcaklığa ulaştığını gösteren arızadır. Kombimizin ekranında bu hata kodu ile karşılaşırsak, pompa sıkışmış olabilir. Üç yollu vananın konumu değişmiş olabilir. Eşanjör ya da kalorifer petekleri kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Bu vaziyette tüketici direk yetkili servisizden destek alabilirsiniz.

BAXİ KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alevin oluşmadığı anlamına gelir. Bu vaziyette kombinizden sıcak su alamazsınız aynı zamanda peteklerinizde ısınmaz. Tüketicinin kendi yapabileceği bir şey yoktur. Sorunu çözüme kavuşturabilmek adına bilirteknik.com.tr servisimiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz.

BAXİ KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektrik voltajı ile ilgili arızanın olduğunu gösterir. Daireye girişine gelen voltajların düşük olduğunu ya da elektronik kartta hasar olduğunu anlarız. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişim kurmalıdır.

BAXİ KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında hasar olabildiği anlamına gelir. Sorunun üstesinden gelebilmek adına bilirteknik.com.tr servisimiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz.

BAXİ KOMBİ E98/E99 ARIZA KODU: Bu kodları cihazınızın ekranında görürseniz eğer elektronik kartta sorun olduğu anlamına gelir. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. Baymak E98 ve Baymak E99 kodlarının üstesinden gelebilmek adına servisimiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz.

BAYMAK LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LUNA KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombiye gazın gelmediğini gösteren arızadır. Bu durumda gaz valfinde ya da kombinizin elektronik kartında hasar olabilir. Tüketici kendisi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

LUNA KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, Bu kod, baca sensöründe sorun olduğunu gösterir. Baca tip kombilerde baca sensörü bulunmaktadır. Kombideki görevi ortam sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarımını sağlamaktır. Kombimizin ekranında bu arıza kodu ile karşılaştığımızda sensör görevini gerçekleştirmediğini anlarız. Sensör değişimi gerekebilir tüketici servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediği anlamına gelir. Baxi luna kombide yaz kış bu arıza kodu ile karşılaşabiliriz. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendisinin müdahalede bulunabileceği bir durum değildir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

LUNA KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu vaziyette petekler ısınma yapmaz. Tüketici bu sorun için yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E04 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alev olup olmadığını elektronik kartta aktaran iyonizasyon elektrotu sinyal alamadığını gösteren arızadır. Gaz akımının yanı sıra atık gaz sisteminin ya da iyonizasyon elektrotunda arıza olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

LUNA KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunu azaldığını gösterir. Kombinizin alt kısmında su basma vanasını açarak bar 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

LUNA KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin en yüksek sıcaklığa ulaştığını gösteren arızadır. Kombimizin ekranında bu hata kodu ile karşılaşırsak, pompa sıkışmış olabilir. Üç yollu vananın konumu değişmiş olabilir. Eşanjör ya da kalorifer petekleri kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Bu vaziyette tüketici direk yetkili servis den destek alınmalıdır.

LUNA KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde alevin oluşmadığı anlamına gelir. Bu durum karşılığında cihazınızdan sıcak su alamazsınız aynı zamanda peteklerinizde ısınmaz. Tüketici olarak yapabileceğiniz hiç bir şey yoktur. Durumun üstesinden gelebilmemiz adına iletişime geçebilirsiniz.

LUNA KOMBİ E98/E99 ARIZA KODU: Bu kodları kombinizde görürseniz elektronik kartta sorun olduğu anlamına gelir. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. E98 , E99 sorununun çözüme kavuşturulabilmesi adına servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

LUNA KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektrik voltajı ile ilgili arızanın olduğunu gösterir. Daireye girişine gelen voltajların düşük olduğunu ya da elektronik kartta hasar olduğunu anlarız. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişim kurmalıdır.

LUNA KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında hasar olabildiği anlamına gelir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

BAYMAK BRÖTJE KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

BRÖTJE KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, ortamdaki sıcaklık seviyesini elektronik karta aktarımda görevli olan sensörün arızalı olduğunu gösterir. Sensör tamiri veya değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile irtibat kurmalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E28 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensörünün arızalı olduğunu gösterir. Bacalı kombilerde bulunan baca sensörü ortamın ve kombinin sıcaklığını kontrol eder ve bunu kartta aktarır. Kombimizde bu hata kodunu gördüğümüzde sensör görevini yapmadığını ya da bağlantıda kopukluk olduğunu gösterir. Tüketici bu durumda yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Peteklerinizde ısınma konusunda verim alamazsınız. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E50 ARIZA KODU: Bu kod, cihazınızınsıcak su veremediği anlamına gelir. Bu durumda sıcak su sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendisi müdahalede bulunmamalı servisten destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E110 ARIZA KODU: Bu kod, aşırı ısınma termostatı ve limit termostatı (stm) kombinizin içinde bulunan suyun aşırı ısınmasıyla cihazı bloke ettiği anlamına gelir. Kombimizde bu arıza kodu ile karşılaşırsak kısacası baca sensörünün arızalı olduğunu ya da aşırı ısınma termostatının arızalı olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici yetkili servisimizden destek alabilirsiniz.

BRÖTJE KOMBİ E119 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basınç göstergesi olması gereken değerin altında olduğunu gösterir. Kombimizin ihtiyacı olan suyu vermemiz lazım. Kombi basınç göstergesine bakarak 1,5 bara çıkana kadar su doldurmalıyız. Daha sonra cihazımız çalışmaya devam edecektir. Eğer E119 kodu devam ediyorsa ve üstesinden gelemiyorsanız başka bir arıza olabilir. Arızanın onarımı için servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

BRÖTJE KOMBİ E133 ARIZA KODU: Bu kod, kombimize gelmekte olan gaz girişinin arızalandığını gösterir. Bu durumda gaz valfinde ya da ana kartta sorun olabilir. Anakartta problem var ise anakart gaz valfine görevini yaptırmaz. Eğer sorun gaz valfinde ise kombiye gaz girişi olmadığını anlarız. Bu vaziyette tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servisden destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E130 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Baca sensörü kombi içindeki sıcaklığı ölçüp elektronik kartta aktaran sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu gösterir. Tüketici servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E125 ARIZA KODU: Bu kod, kombi içinde bulunan pompa kalorifer tesisatındaki suyu çeviremediği anlamına gelir. Bu durumda ya tesisatta hava vardır ya da kombi aşırı ısınma sayesinde arıza uyarısı veriyor olabilir. Tüketici servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E151 ARIZA KODU: Bu kod, elektronik kartta arızanın olduğunu gösterir. Bu durumda kombiye reset atıp bir süre beklemeliyiz. Eğer halen sorun devam ediyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E156 ARIZA KODU: Bu kod, dairenin voltajında düşük olduğunu gösterir. Bu durumda voltaj 220 v gelene kadar kombinize müdahale etmeyiniz. Genel anlamda voltajlarla ilgili sıkıntı yaşanıyorsa kombinizin parçaları hasar görebilir. Tüketici yetkili servisi arayıp voltaj düzenlemeye yarayan regülatör cihazı talep etmelidir.

BRÖTJE KOMBİ E160 ARIZA KODU: Bu kod, hermetik tip kombinizin fan motorunda arıza olduğunu göstermektedir. Tüketici kendi müdahale etmemeli yetkili servis den destek almalıdır.

BRÖTJE KOMBİ E193 ARIZA KODU: Bu kod, tesisatta hava olduğunu ve buna bağlı olarak da aşırı ısınma durumu yaşattığını gösterir. Tüketici bu durumda yetkili servis ile irtibat kurmalı kendi müdahale etmemelidir.

BAYMAK DOLCEVİTA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

DOLCEVİTA KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, cihazınızın ateşleme sağlayamadığını gösterir. Bu sebep den dolayı kombinizden verimde alınamaz. E01 arıza kodunun üstesinden gelebilmemiz adına servis kaydı oluşturabilirsiniz.

DOLCEVİTA KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından dolayı kendini bloke ettiğini gösterir. Yani aşırı ısınma termostatının arıza yaptığını anlarız. Tüketici olarak kendimiz müdahalede bulunmamalıyız. Yetkili servis den destek almalıyız.

DOLCEVİTA KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmamasından kaynaklanan arızadır. Kombinizin baca kontrolü gerekir. Baca kontrolünde sorun yoksa fan motorunda ya da prosestatta sorun olabilir. Tüketici olarak kendimiz müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz sıcak su veremez. Kombiniz sıcak su verse bile bir süre sonra suyu soğutacaktır. Tüketicinin yapabileceği bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu sebep nedeni ile petekleriniz ısınmaz. Tüketicinin yetkili servis den destek almalıdır.

DOLCEVİTA KOMDİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basınç sensörünün 0.3 barın altında olduğunu gösterir. Yani bu durumda kombinizin suyunun azaldığını anlarız. Tüketici bu vaziyette kombinizin altında bulunan su doldurma vanasını açıp kombinize 1.5 gelecek şekilde su aldırmalısınız. Kombiniz çalışmaya devam edecektir.

DOLCEVİTA KOMBİ E96 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici kendisi duruma müdahale etmemelidir. Yetkili servis den destek almalı ve voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör istenmelidir.

DOLCEVİTA KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Kombinizi üç defa yeniden başlatmalısınız. Cihaznızı yeniden başlatmanızın ardından kombiniz halen düzelmiyor ise yetkili servis den destek almanız gerekecektir.

DOLCEVİTA KOMBİ E25/E26 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde her iki arıza kodundan birini görürsek pompada arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombinizde bir fazla sorunda olabilir. Peteklerde ısınmama sorunu görülebilir. Kombiniz ses yapabilir ya da kombiniz hiç çalışmaya bilir. Bu durumda tüketici arızanın tespiti ve çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

BAYMAK ECO 280Fİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

NEON1 KAPALI, NEON2 AÇIKSA: Kombinizin gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamıyor bu yüzden de verim alamıyorsunuzdur. Gaz grubunda, kartta, iyonizasyon de arıza olabilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

NEON1 KAPALI, NEON2 HIZLI YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin baca işleyişin de arıza olduğunu gösterir. Baymak kombiniz şayet bacalı ise baca sensörün de, hermetik ise hava prostatı ya da fan motorunda arıza olabilir. Tüketici olarak kendiniz müdahalede bulunmamalı servis den destek almalısınız.

NEON1 KAPALI, NEON2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinize su aldırma vanasını açarak 1.5 gelene kadar su aldırmalısınız. Daha sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

NEON1 VE NEON2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin ntc sensör arızası olduğunu gösterir. Bu durumda cihazınızda sıcak su arızası meydana gelir. Ya da kalorifer petekleri ısınmaz. Durumun üstesinden gelebilmek için Baymak kombi servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

NEON1 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA, NEON2 AÇIKSA: Kombinizde fazla ısınma olduğundan dolayı kendini bloke etmiştir. Limit termostatta arıza olabilir. Tüketicinin müdahale de bulunabileceği bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıdır.

BURSA ENERGY KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Bu kod, cihazınızın ateşleme işlemini yapmadığını gösterir. Bu durum kombiniz hem sıcak su vermez hem de petekleriniz ısınmaz. Tüketici bu vaziyette yetkili servis den destek almalıdır.

E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin fazla ısındığını bundan kaynaklanan bir arıza olduğunu gösterir. Tüketici bu durumda müdahalede bulunmamalı yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

E03 ARIZA KODU: Bu kod, cihazınızın atık gaz sisteminde bulunan hava akış anahtarında sorun olduğunu göstermektedir. Hava soğuk ise eğer soğuk hava koşulları nedeni ile rüzgarın ters üflemesi ile atık gazı kombi aktaramaz bundan dolayı da arıza meydana gelir. Bu durumda hava şartları normal durumda ise hava prostatı ya da atık gazı dışarıya ulaştıran aynı zamanda temiz havayı dışarıdan içeriye ulaştıran fan motorunda arızanın olduğunu söyleyebiliriz. Durumun üstesinden gelebilmemiz adına iletişime geçebilirsiniz.

E05 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kombinizin tesisat sensörü arızalı ya da hasar görmüş olabilir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda kendisi müdahale etmemeli yetkili servis den destek almalıdır.

E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediğini gösteren arızadır. Sıcak su sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda yetkili servis den destek almalıdır.

E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin suyunun bittiğini gösteren arızadır. Kombinizin su aldırma vanasından bar basıncı 1.5 gelene kadar su aldırmanız gerekecektir. Su aldırma işlemi bittikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E25/26 ARIZA KODU: Baymak cihazınızın ekranında ekranında bu kodlardan birini görürseniz eğer pompa sisteminde arıza olabilir. Tüketici olarak müdahale etmenizi tavsiye etmiyoruz. Sorunun üstesinden gelebilmemiz adına iletişime geçebilirsiniz.

E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu vaziyette cihazınızı yeniden başlatarak bir süre beklemelisiniz Hata vermeye devam ediyor ise servisimiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz.

E96 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis den destek almalı ve voltaj düzenleyici regülatör getirmelerini talep etmelidir.

Bursa Baymak Kombi Servisi

BAYMAK FALKE KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

FALKE KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen gaz girişin yetersiz olduğunu gösterir. Gaz valfinde veya elektronik kartta arıza olabilir. Bu durumda arızanın tespiti için yetkili servis den destek alınmalıdır.

FALKE KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğini gösterir. Tüketicinin kendi müdahalesi uygun olmaz yetkili servis den destek almalıdır.

FALKE KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran ya da aşırı ısınma termostatında arıza olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici kendi müdahale etmemeli. Yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

FALKE KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ısınma sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kaloriferler ısınmaz. Bu durum karşısında bilirteknik.com.tr yani Bursa kombi servisi kuruluşumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

FALKE KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kombiniz sıcak su vermez. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

FALKE KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basınının 0.3 barın altında olduğunu gösterir. Kombi bu durumda çalışamaz. Tüketici kombinin altında bulunan su aldırma vanasını açarak barın 1.5 gelecek şekilde su aldırmalı. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

FALKE KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin maximum sıcaklık olduğu anlamına gelir. Birden fazla sorun olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışık, eşanjör kireçli ya da üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Bu durumda tüketici kendi müdahale de bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

FALKE KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda tüketici kombiyi yeniden başlatıp bir süre beklemeniz gerekmektedir. Eğer hala arıza devam ediyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

BAYMAK LAMBERT KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştirmediğini gösterir. Bu sebep den dolayı sıcak su alamazsınız. Ve kalorifer peteklerinde ısınma gerçekleşmez. Bu durumda tüketici kombiye 3 kere reset atmalı ve bir süre beklemelidir. Halen arıza vermeye devam ediyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma termostatının hata verdiğini gösterir. Bu durumda kombiniz bloke olmuştur. Tüketici kendi müdahale yapamaz yetkili servis den destek almalıdır.

E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin atık gaz sisteminin arızalı olduğunu gösterir. Kombiniz bacalı sistem ise bacanın yerinden çıkmış olabilir. Sorunun çözümü için tüketici servis ile iletişime geçmelidir.

E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer tesisat sensörünün arızalandığını gösterir. Bu sorun genellikle kış mevsiminin gelmesi ile ortaya çıkar. Tüketici bu durumda yetkili servis den destek almalıdır.

E06 ARIZA KODU: Baymak kombilerde karşılaşılan E06 kodu cihazınızın sıcak su sensörünün arızalandığını gösterir. Cihazınız sıcak su veremez. Kombinizin su basınını kontrol etmelisiniz. Su basıncı şayet normal konumda ise sıcak su sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arıza tespitinin yapılabilmesi ve onarım işlemlerinin gerçekleşebilmesi adına kuruluşumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının düşük olduğu anlamına gelir. Kombinizin alt kısmından su aldırma kısmında 1.5 gelecek şekilde su basılmalıdır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E25/26 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin pompasında arıza olduğunu gösterir. Bu da birkaç probleme yol açabilir. Petekler ısınmayabilir, cihazdan ses gelebilir, sıcak su alamayabiliriz. Bu sorunun çözümü için tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

E96 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen voltajların düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici müdahale edemez. Yetkili servis ile iletişime geçilmeli ve voltajı düzenlemeyi sağlayan regülatörü getirmelerini talep etmeliyiz.

BAYMAK LAMBERT ATTİVO KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LAMBERT ATTİVO E01 ARIZA KODU: Bu kod ile karşı karşıya kaldığınızda kombinize gelen gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamaz. Bu sebep den dolayı da verim alamayız. Ana kartta ya da gaz valfinde arıza olabilir. Tüketici bu durumda kendi müdahale de bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombiniz fazla ısındığından dolayı bloke olduğu anlamına gelir. Limit termostatı arızalanmış da olabilir. Tüketicinin kendi müdahalesi olamaz. Yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisatını ısıtmada görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Kalorifer petekleri ısınmaz. Bu durumda sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile irtibat kurmalıdır.

LAMBERT ATTİVO E03 ARIZA KODU: Bu kod, baca tip kombilerinizin baca sensörünün arızalandığı anlamına gelmektedir.. Bu durumda kombinin ve ortamın ısısını ölçmeye yarayan sensör işlevini gerçekleştiremez. Elektronik kartta hasar meydana gelebilir. Bir tüketici olarak müdahale etmemenizi, servisimiz ile iletişime geçmenizi öneririz.

LAMBERT ATTİVO E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su vermediğini gösterir. Sıcak su sensörün hasar gördüğünü anlarız. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu durumda tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici su basınını 1.5 gelecek şekilde su basması gerekecektir. Kombinizin alt kısmında bulunan su açma vanası bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

LAMBERT ATTİVO E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizi aşırı ısınmasından dolayı kendini kullanım dışı yaptığını gösterir. Bu durum birçok arızaya da sebep olabilir. Kod filtrelerin tıkanması, ana eşanjörün kireçlenmesi, pompanın sıkışması ya da üç yollu vananın konum değiştirmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Tüketici arıza tespiti ve arızanın çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

LAMBERT ATTİVO E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin alev almadığını gösterir. Bu sorunda kombiye gelen gaz vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmesi lazım. Eğer vanalar açık durumda ise kombiye birkaç kere reset atılmalı halen düzelme gözükmüyor ise yetkili servis den destek alınmalıdır.

BAYMAK LUNA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

LUNA KOMBİ E02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma termostatının ya da limit termostatında arıza olduğunu gösterir. Kombinizin içindeki su aşırı ısınır ve cihazınızı bloke edebilir. Tüketici hasarı tespit ve çözümü için yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E01 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin gaz girişinde sorun olduğunu gösterir. Gaz valfinde veya ana kartta hasar meydana gelmiş olabilir. Bu sebep den dolayı kombiniz den verim alamayız. Tüketicinin hasar tespit ve çözümü içi kendi müdahale etmemeli yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E03 ARIZA KODU: Bu kod, bacalı kombilerde baca sensörün de hasar olduğunu görürüz. Baca sensörü ortam sıcaklığını ve kombinin iç sıcaklığını ölçmede ve elektronik karta bildirmede görevlidir. Bu durumda tüketici kendi müdahale bulunmamalı destek için servisi çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisat sensörün de sorun olduğunu gösterir. Sensör değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

LUNA KOMBİ E06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensörün de problem olduğunu gösterir. Kombiniz sıcak su veremez. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici destek için servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E25 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısındığını gösteren arızadır. Eşanjör tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışık ya da üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için tüketici servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının olması gerekende düşük olduğunu gösterir. Kombinizin altında bulunan su doldurma vanasını açarak barın 1.5 gelecek şekilde doldurmanız gerekecektir. İşlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

LUNA KOMBİ E35 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösteren arızadır. Bu durumda tüketici kendi müdahale etmemeli destek için servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E80 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında hasar meydana geldiğini gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı destek için servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E97 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen elektrik voltajların düşük olduğunu gösterir. Bu durumda voltajları düzenleyen regülatör olması gerekir. Bu sorunun çözümü için tüketici servis çağırmalıdır.

LUNA KOMBİ E98/99 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekranında bu iki koddan biri belirir ise elektronik kartta hasar meydana geldiğini anlarız. Destek için de tüketici yetkili servis çağırmalı kendi müdahalede bulunmamalıdır.

BAYMAK STAR KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

Bursa Baymak kombi servisi olarak her model cihazınız için servis hizmeti sunmaktayız. Cihazınızda arıza kodu ile karşı karşıya kaldıysanız eğer servis talebinde bulunabilirsiniz.

E10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin daire sıcaklığını ana karta aktaran sensörün arızalandığını gösterir. Sensör görevini yapamıyordur. Destek için servis çağırabilirsiniz.

E20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Bu vaziyette petekler ısınmaz. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

E28 ARIZA KODU: Bu kod, bacalı kombilerde baca sensörünün görevini yapamadığının hatasını vermektedir. Bu durumda sensör ortamın sıcaklığını aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını elektronik karta iletemez. Sorunun çözümü için yetkili servis çağırılması gerekir.

E50 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Kombi bu durumda sıcak su veremez. Sensör değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

E110 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma dolayısı ile kendini kullanıma kapattığını gösterir. Aşırı ısınma termostatında hasar meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bu durumda tüketici destek için servis çağırmalıdır.

E119 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basının olması gerekenden düştüğünü gösterir. Bu durumda kombinizin alt kısmında bulunan su açma vanasından 1.5 gelecek şekilde su basmanız gerekecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E125 ARIZA KODU: Baymak kombilerde karşı karşıya kalınan E125 kodu, cihazınızın içinde var olan pompanın kalorifer tesisatındaki suyu çevirmediğini gösterir. Sorunun tespiti ve çözüme kavuşturulması için servisimiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz.

E130 ARIZA KODU: Bu kod, ortam sıcaklığını kombinize aktaran sensörün arızalandığını gösterir. Bu durumda sensör fazla ısınmış da olabilir. Tüketici destek için servis çağırmalıdır.

E133 ARIZA KODU: Baymak marka kombide karşılaşılan E133 kodu, cihazınızın ateşleme yapmadığını ve alev oluşturmadığını gösterir. Bu durumda gaz vanaları kontrol edilmeli ve açık konuma getirilmelidir. Sorun tespiti için Bursa baymak kombi servisi kuruluşumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

E151 ARIZA KODU: Baymak E151 kodu, cihazınızın elektronik kartında sorun olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamanız gerekir.

E156 ARIZA KODU: E156 kodu, kombinize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir işlem yoktur. Voltajları düzenleyen regülatör gerekmektedir. Durumun üstesinden gelebilmek adına Bursa baymak kombi servisi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

E160 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin yanma için gereken havayı dışarıdan alan ve kötü gazı dışarıya aktaran fan motorunda arıza olduğunu belirtir. Kombi bu durumda ses çıkarabilir ya da çalışmayı durdurabilir. Bu durum karşısında Bursa baymak kombi servisi olarak hizmetinizdeyiz.

E193 ARIZA KODU: Bu kod, cihazınızın tesisatında hava olduğunu gösterir. Hava oluşumu gerçekleştiği için kombide aşırı ısınma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Durumun düzeltilebilmesi adına Bursa baymak kombi servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Bursa Baymak Kombi Bakım ve Tamir Hizmetleri

Bakım ve tamir, kombi servis sektöründe en çok talep gören konulardır. Baymak marka kombiler yoğun şekilde kullanılan kombi markaları içerisinde yer aldığı için bu konuda talep son derece fazla olabilmektedir. Kuruluşumuz bu sektörde bulunan talepleri en aza indirgemek adına profesyonel bir şekilde hizmet sunmaktadır. Sizler de dilediğiniz her zaman Bursa Baymak kombi servisi ihtiyaçlarınız için iletişime geçebilir, sunmuş olduğumuz profesyonel hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde hizmet alabilmek adına 0224 413 0483 – 0224 248 6969 nolu servis numaramızı arayabilirsiniz. Ya da sitemizde bulunan Whatsapp iletişim numaramız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
× Whatsapp